Nasza Infolinia : 
 (32) 411-69-98  dzwoń! pytaj! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pisz! pytaj!

Jesteś tu:

Systemy Master Key w naszej ofercie

System klucza Master Key pozwala dowolnie nadawać uprawnienia poszczególnym kluczom. Jest to rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w wielu różnych budynkach. Od dużych domów, poprzez hotele, firmy, a także systemy kluczy w parafiach. Jeden klucz, który do wszystkich zamków oraz pojedyncze klucze pasujące do pojedynczych drzwi. To propozycja, dla wszystkich, którzy potrzebują swobody w budowaniu kontroli dostępu w obiektach.


biurowiec W przypadku dziesiątek, czy nawet setek pomieszczeń, niewyobrażalnym w dzisiejszych czasach, byłby fakt istnienia tradycyjnej portierni z setkami kluczy. Samo pobieranie kluczy jest niewygodne i powoduje zatory w godzinach porannego szczytu początku pracy.
Tu rodzi się pierwsze pytanie: jakim systemem klucza generalnego temu zaradzić – elektronicznym, czy mechanicznym? W tym miejscu należy potencjalnym inwestorom wyjaśnić pewną kwestię. Systemy elektroniczne to koszt nawet dziesięciokrotnie wyższy od systemów mechanicznych. Elektronika wymaga okablowania i ... rozwiązań mechanicznych, które stanowią integralną część systemu, i umożliwiają otwarcie pomieszczeń, gdy jest brak zasilania, bądź gdy elektronika zawiedzie.
Drugim pytaniem jest: jaki system wybrać, tzn. jakie wymagania powinny spełniać wkładki zastosowane do budowy systemu MASTER KEY?
Odpowiedź na tak zadane pytanie nie jest jednoznaczna, jednak znając specyfikę obiektu i firm, które go użytkują, specjaliści Grupy INFINITY znajdą optymalne rozwiązanie, nawet w najtrudniejszych przypadkach. Wystarczy spojrzeć na fakt, że współpracujemy z największą na świecie grupą firm skupionych pod dormakaba, Winkhaus, ASSA ABLOY i DOM.

Jak więc odpowiedzieć na powyższe pytania?

   Najprościej rzecz ujmując, należy wybrać wkładki w systemie Master Key umożliwiające dużą ilość kombinacji i będące niezawodne w eksploatacji.
Mamy tu kilka alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest połączenie wspomnianej wyżej elektroniki z mechaniką. Kompilując je otrzymamy wkładki mechatroniczne tzn. wkładki z wbudowanymi elementami elektroniki, które umożliwiają budowę kontroli dostępu bez konieczności podłączeń elektrycznych. Takie wkładki firmy dormakaba umożliwiają także połączenie w jeden system wkładek mechatronicznych (w drzwiach zewnętrznych i wymagających szczególnej kontroli dostępu), z wkładkami mechanicznymi (tańszymi do pozostałych pomieszczeń).

Wkładki do zamków firm ASSA ABLOY LOB, Winkhaus, dormakaba i DOM

Inne rozwiązania to wkładki renomowanych firm Winkhaus, dormakaba, ASSA ABLOY LOB, charakteryzujące się większą od tradycyjnych ilością kombinacji, a to przez swoją budowę wewnętrzną, czy tzw. drzewo profili.

Zaproponowane wyżej wkładki umożliwiają połączenie w system wielu obiektów.

   Oczywiście można wykonać system klucza generalnego czyli takiego, który otwiera wszystkie zamki, na prostszych wkładkach. Należy jednak w tym miejscu pamiętać, że prostsze wkładki, o mniejszej ilości kołków, czy dysków, to jednocześnie mniejsze możliwości wykonania, bądź modyfikacji systemu w przyszłości. Prostsze wkładki to również mniejsza ochrona profilu klucza, co może doprowadzić do użytkowania nieautoryzowanych kopii lub wprost umożliwić włamania i kradzieże.

   Innym pytaniem jest: jak zaprojektować tzw. plan klucza, czyli jak rozpisać dostępy do pomieszczeń poszczególnych pracowników. Tutaj dość częstym błędem jest podporządkowanie kluczy grupowych osobom, a nie funkcjom. Często klucz „Maciej" od klucza „Aneta", dla pracujących w tym samym dziale osób, różni dostęp tylko do jednego pomieszczenia. Taki podejście do zagadnienia, w szybkim tempie, wyczerpuje możliwości techniczne wkładek. Lepszym rozwiązaniem jest przydzielenie tej samej grupie pracowników tych samych dostępów, czyli wprowadzenie kluczy: „Marketing", „Księgowość", „Produkcja" itd., a gdy potrzebne jest rozszerzenie uprawnień jakiejś osoby to wyposażamy ją w dodatkowy klucz indywidualny np. do „Laboratorium".

   Pomimo, że ustalanie planu klucza jest po stronie inwestora, to i tu widzimy swoja rolę. Nasze doradztwo pozwala rozwiać wątpliwości i dokonać optymalnego wyboru. Dlatego zapraszamy do kontaktowania się z nami, w celu dobrania jak najlepszego systemu klucza i rozwiązania dla Państwa firmy.
Zaufało nam już setki firm – większe i mniejsze. Listę rekomendacyjną większych realizacji można znaleźć pod adresem: Jeden-Klucz.pl . Dla wielu z nich niespodzianką było to, że Grupa INFINITY ma rozwiązania dla każdego oraz to, że proponowana przez nas etapowość inwestycji pozwala na rozłożenie kosztów w czasie.

Zachęcamy do współpracy z nami i to na każdym etapie budowy, bądź modernizacji obiektu.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z nami, aby idealnie dopasować system klucza do Państwa oczekiwań:

 

Wartość systemu Master Key (kategoria Master Key) jest niezależna od jego złożoności, określamy ją sumując wartość wkładek z wartością kluczy (liczymy każdy klucz niezależnie czy jest to klucz indywidualny czy grupowy, czy Master). W jednym systemie mogą występować wkładki bębenkowe, wkładki do zamków nawierzchniowych „Yeti", zamki meblowe i kłódki.

 

 

W przypadku pytań i zamówień jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Pomoc on-line

pomoc
Masz pytania dzwoń lub napisz e-mail!
Chętnie pomożemy i doradzimy.
Nie wiesz jak wycenić swój system/zestaw?
Wyślij nam wymiary wkładek oraz ogólną ilość kluczy,
a prześlemy wycenę e-mail'em.


System 1 klucza: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Master Key: masterkey.center

Odbiór osobisty - Gliwice

Grupa INFINITY 
ul. Szafirowa 53
44-100 Gliwice

R E G U L A M I N

 
 

Wysyłka i płatność

Dostępne formy odbioru systemu:

 • Odbiór osobisty - bezpłatnie
 • Paczkomaty: 12zł od 90zł GRATIS!
 • Kurier pobranie (do 500zł): 24,60zł

 

Dostępne formy płatności:

 • Płatność przy odbiorze osobistym
 • Przedpłata na konto
 • Kurier płatność przy odbiorze do 500zł
 • Przelewy24.pl:
  - Przelewy bezpośrednie
  - Karty kredytowe - bez prowizji!

Certyfikat Praw Konsumenta

Certyfikat BIG